Dünyada Neler Oluyor?

Youtube Linki Hikayesi: Norveç Premier Ligi, 13 Mayıs 2012 Lillestrom – Brann takımları arasında oynanan maçta Brann’lı oyuncunun sakatlık sonrası topu rakibe verirken yanlışlıkla attığı gol sonrasında ortam gerilse de Brann’lı oyuncular sonrasında Lillestrom’un gol atmasına izin vererek muhteşem bir fair-play örneği sergilemişti. (https://listelist.com/fair-play-ornekleri/)
https://youtu.be/G4yML7tI1qo?t=36

 

Youtube Linki Hikayesi: Real Madrid'in eski futbolcularından Ronaldo, Barcelona'nın savunma oyuncusu Carles Puyol'a olan hayranlığını Los Galacticos'un efsanevi oyuncularından Fernando Hierro'ya benzeterek gösterdi. Sezon sonunda Katalan ekibinden ayrılacağını açıklayan Puyol hakkında konuşan Ronaldo, Marca'ya verdiği demeçte, "Bu kararı beni oldukça şaşırttı. Barcelona'daki konumu, Hierro'nun Real'deki konumunun aynısı. O, kulübün sembol isimlerinden biri. Her zaman kulübüne sadık ve vefalı oldu. Genç oyuncular için idoldü. O, futbolda fair-play ruhunu en güzel şekilde taşıyan sayılı kişilerdendi" dedi (http://www.milliyet.com.tr/skorer/ronaldo-puyol-barcanin-hierrosudur-1847402).

https://www.youtube.com/watch?v=LeXaUeIDkNg

 

Başörtüsü açılan kadın futbolcuya yardım
Ürdün’de; Filistin, Bahreyn, Lübnan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin katıldığı WAFF Kadınlar Kulüp Şampiyonası'nda, Shabab al Ordon ve Arap Ortodoks kadın futbol takımları karşı karşıya geldi. Maç sırasında başörtüsü açılan bayan futbolcunun yanına rakip sporcular gelerek başörtüsünü düzeltmesi için etrafında çember oluşturdu. Sosyal medyada defalarca paylaşılan video sonrasında saçı gözüken kadını korumaya çalışan sporcular büyük takdir topladı.

https://www.ntv.com.tr/video/spor/basortusu-acilan-kadin-futbolcuya-yardim,dGf9ECatXUecP6bsKm0ICw

E-Bülten Üyeliği

Proje ile ilgili anında haberdar olmak için mail adresiniz ile kayıt olmanız yeterli olacaktır.

×